Küpsiste kasutamine AruCAD Süsteemid veebilehtedel

Alljärgnevalt toome teieni informatsiooni selle kohta, mis asjad on küpsised (inglise keeles cookies) ja missuguseid küpsiseid me oma veebilehtedel kasutame.

Mis on küpsis?

Küpsis on väike andmefail, mis laetakse sinu arvutisse (või mobiiltelefoni) veebilehitseja kaudu siis, kui veebilehte külastad. Antud andmefaili saab lugeda ainult veebileht, mis küpsise alla laadis, kõrvalised isikud teabele juurde ei pääse. Andmefail ei ole kahjulik ega sisalda viirust.

Küpsis võimaldab veebilehel su arvuti või seadme ära tunda ning meelde jätta. Selle tulemusel on su arvutil veebilehte mugavam ja lihtsam laadida.

Millist tüüpi küpsiseid veebilehtedel kasutatakse?

  • Ajutised ehk seansiküpsised, mis kustutatakse automaatselt pärast igat külastust. Ajutisi küpsiseid kasutatakse näiteks võrgulehe keelevaliku meeldejätmiseks.
  • Püsiküpsised, mis jäävad alles veebilehe korduval kasutamisel. Need salvestuvad arvutisse pärast veebilehitseja sulgemist.
  • Kolmandate osapoolte küpsised, mida kasutavad meie partnerite veebilehed, mis on lisatud meie veebilehtedele või millele me lingime. Nende küpsiste tekkimist meie ei kontrolli, seega antud küpsiste kohta saab infot kolmandate osapoolte veebilehtedelt.
  • Veebilehtedel kasutame Meta ja Google küpsiseid.

Milleks kasutame küpsiseid ja millist teavet seeläbi kogume?

Küpsised aitavad meil teenuseid edastada vastavalt sinu soovidele järgides eelistusi ja kasutusharjumusi. Näiteks kasutame neid statistiliste andmete kogumiseks, isikuandmete sisestamise hõlbustamiseks, sisu soovitamiseks, reklaamide asjakohasemaks muutmiseks ja kliendi andmete kaitsmiseks. Küpsiste kasutamise abiga arendame ja kujundame veebilehte võimalikult kvaliteetselt pakkudes parimat kasutajakogemust.

Kas küpsiste lubamisega võivad lekkida isikuandmed?

Küpsiste kasutamise abil kogutud teavet ei saa seostada konkreetse isiku või IP-aadressiga. Küpsiste kasutamise lubamisega ei anna sa nõusolekut oma isikuandmete kasutamiseks.

Küpsiste keelamine

Kui sa ei soovi, et küpsiseid salvestatakse sinu arvutisse, siis võid need blokeerida oma veebilehitseja sätetes, kuid selle tulemusena ei pruugi kõik veebilehtede funktsioonid korralikult toimida.

Võite veebilehitseja sätteid muuta ka nii, et kui veebileht soovib küpsist salvestada, siis ilmub sellekohane hoiatus ning saad iga küpsise puhul valida, kas nõustud sellega või mitte.

Lisateavet küpsiste ja nende blokeerimise kohta saad lugeda veebilehelt: http://www.aboutcookies.org

Järgnevad viited juhendavad, kuidas saab häälestada enamlevinud veebilehitsejaid küpsiste ja turvaseadete osas:

Internet Explorerhttp://support.microsoft.com/kb/278835

Crome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=en

Firefoxhttp://support.mozilla.org/en-US/kb/Clear%20Recent%20History

Operahttp://www.opera.com/browser/tutorials/security/privacy

Safarihttp://support.apple.com/kb/PH5042